Dziś jest środa 25 kwietnia 2018


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji
Biegu Papiernika, który odbędzie się 26 maja 2018 r.
Jesteś w: biegpapiernika.pl / O biegu / Bieg 2013 / Trasa biegu
Język:
size + -

Do biegu pozostało

Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

Jeśli jesteś zawodnikiem niepełnoletnim i planujesz wziąć udział w naszym Biegu, lub jesteś rodzicem/opiekunem prawnym zawodnika niepełnoletniego przeczytaj ten post do końca.

FAQ - Ważne Informacje dla uczestników IX Kwidzyńskiego Biegu Papiernika

Szukasz odpowiedzi na ważne pytania dot. naszego biegu i chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Rekordowa liczba zarejestrowanych

O północy zakończyła się elektroniczna rejestracja zawodników ósmej edycji biegu na 10 km. Na liście znalazła się rekordowa ilość biegaczek i biegaczy przekraczająca 4600. 

Zachęcamy do kibicowania

Tradycyjnie zapraszamy szkoły, klasy i grupy do kibicowania podczas VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. Zabierzmy ze sobą gwizdki, kolorowe szarfy, transparenty i co tylko podpowiada wyobraźnia, by wspierać biegaczy w dotarciu do mety oraz pokazać nasze miasto, Bieg i kibiców z jak najlepszej strony.

Zloty bieg

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Opcje: PDF

Trasa biegu

Długość trasy biegu liczy 10 000 m

Pokaż Bieg Papiernika na większej mapie

Opis trasy:

Trasa IV Kwidzyńskiego Biegu Papiernika przebiega ulicami miasta Kwidzyna oraz drogami wewnętrznymi zakładu International Paper – Kwidzyn wyłączonymi z ruchu kołowego.
Dystans trasy wynosi 10 km.

Trasa biegu posiada w 96% nawierzchnie asfaltową, pozostałe 4%  to nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej (mączka ceglana).
Start IV Kwidzyńskiego Biegu Papiernika znajduje się na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego w Kwidzynie – prosty odcinek bieżni przy trybunie północnej; 34,5 m od środka boiska piłkarskiego i 2,02m za rozbiegiem do skoku w dal. Dalej trasa prowadzi po bieżni lekkoatletycznej zgodnie z kierunkiem biegu, po minięciu drugiego wirażu skręca w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Z drogi dojazdowej skręca w lewo w ul. Sportową, na rondzie „Rodła” prowadzi pod prąd i ponownie skręca w lewo w ul. Żwirową. Z ul. Żwirowej wchodzi w ul. Lotniczą i wbiega przez bramę główną na teren International Paper – Kwidzyn, gdzie na 5 km trasy przebiega przez punkt kontrolny zlokalizowany w rejonie budynku nastawni kolejowej.
Z terenu zakładu wybiega bramą główną i biegnie ul. Lotniczą, po czym ul. Żwirową i na rondzie „Rodła” skręca w prawo zgodnie z kierunkiem ruchu w ul. Sportową i dalej w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Po minięciu bramy skręca w prawo na bieżnie lekkoatletyczną i prowadzi do mety znajdującej się na prostym odcinku bieżni przy trybunie północnej, na wysokości środka płyty boiska głównego.
Punkty odświeżania zostały umieszczone  na bramie głównej International Paper – Kwidzyn na 2.665  i 7.599 m trasy biegu.
Odległość mety od startu w linii prostej wynosi 34,5m (0,3% dystansu).
Start i meta znajduje się 46 m n.p.m.

Profil trasy:

Trasa IV Kwidzyńskiego Biegu Papiernika jest płaska za wyjątkiem odcinków w kierunku punktu kontrolnego:
  • ul. Sportowa do ronda Rodła - podbieg
  • ul. Żwirowa do skrzyżowania z ul Toruńską – zbieg oraz w kierunku mety po przekroczeniu punktu kontrolnego:
  • na terenie International Paper - Kwidzyn trzy zakręty pod kątem 90º z podbiegiem na długości ok. 30 m
  • ul. Żwirowa od skrzyżowania z ul. Toruńską do skrzyżowania z ul. Południową – podbieg
  • ul. Sportowa od ronda „Rodła” do skrzyżowania z drogą wewnętrzną stadionu – zbieg
Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Atest_trasyBieg Papiernika
| Organizatorzy| Trasa biegu| Regulamin| Partnerzy| Kontakt|
Bieg Papiernika
Projekt i realizacja: lifeweb.pl