Dziś jest piątek 23 lutego 2018


Zapraszamy na kolejną edycję biegu
już 26 maja 2018 roku IX Kwidzyński Bieg Papiernika
Jesteś w: biegpapiernika.pl / O biegu / Bieg 2016 / Trasa Biegu
Język:
size + -

Do biegu pozostało

Wyniki Biegu

Wyniki VIII edycji Kwidzyńskiego Biegu Papiernika dostępne pod adresem: wyniki.datasport.pl/results2161/

FAQ - Ważne Informacje dla uczestników VIII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika

Szukasz odpowiedzi na ważne pytania dot. naszego biegu i chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

Jeśli jesteś zawodnikiem niepełnoletnim i planujesz wziąć udział w naszym biegu, lub jesteś rodzicem/opiekunem prawnym zawodnika niepełnoletniego pamiętaj że wymagana jest Zgoda Rodzica / Opiekuna prawnego. Szczegóły w treści posta. 

Rekordowa liczba zarejestrowanych

O północy zakończyła się elektroniczna rejestracja zawodników ósmej edycji biegu na 10 km. Na liście znalazła się rekordowa ilość biegaczek i biegaczy przekraczająca 4600. 

Zloty bieg

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Opcje: PDF

Opis trasy:

Trasa VII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika nie uległa zmianie w stosunku do ubiegłorocznej edycji Biegu i przebiega ulicami Kwidzyna oraz drogami wewnętrznymi zakładu International Paper – Kwidzyn wyłączonymi z ruchu kołowego.
Dystans trasy wynosi 10 km.

Trasa biegu posiada w 96% nawierzchnie asfaltową, pozostałe 4%  to nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej (mączka ceglana).
Start VII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika znajduje się na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego w Kwidzynie – prosty odcinek bieżni przy trybunie północnej; 34,5 m od środka boiska piłkarskiego i 2,02m za rozbiegiem do skoku w dal. Dalej trasa prowadzi po bieżni lekkoatletycznej zgodnie z kierunkiem biegu, po minięciu drugiego wirażu skręca w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Z drogi dojazdowej skręca w lewo w ul. Sportową, na rondzie „Rodła” prowadzi pod prąd i ponownie skręca w lewo w ul. Żwirową. Z ul. Żwirowej wchodzi w ul. Lotniczą i wbiega przez bramę główną na teren International Paper – Kwidzyn, gdzie na 5 km trasy przebiega przez punkt kontrolny zlokalizowany w rejonie budynku nastawni kolejowej.
Z terenu zakładu wybiega bramą główną i biegnie ul. Lotniczą, po czym ul. Żwirową i na rondzie „Rodła” skręca w prawo zgodnie z kierunkiem ruchu w ul. Sportową i dalej w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Po minięciu bramy skręca w prawo na bieżnie lekkoatletyczną i prowadzi do mety znajdującej się na prostym odcinku bieżni przy trybunie północnej, na wysokości środka płyty boiska głównego.
Punkty odświeżania zostały umieszczone  na bramie głównej International Paper – Kwidzyn na 2.665  i 7.599 m trasy biegu.
Odległość mety od startu w linii prostej wynosi 34,5m (0,3% dystansu).
Start i meta znajduje się 46 m n.p.m.

Profil trasy:

Trasa VII Kwidzyńskiego Biegu Papiernika jest płaska za wyjątkiem odcinków w kierunku punktu kontrolnego:
  • ul. Sportowa do ronda Rodła - podbieg
  • ul. Żwirowa do skrzyżowania z ul Toruńską – zbieg oraz w kierunku mety po przekroczeniu punktu kontrolnego:
  • na terenie International Paper - Kwidzyn trzy zakręty pod kątem 90º z podbiegiem na długości ok. 30 m
  • ul. Żwirowa od skrzyżowania z ul. Toruńską do skrzyżowania z ul. Południową – podbieg
  • ul. Sportowa od ronda „Rodła” do skrzyżowania z drogą wewnętrzną stadionu – zbieg


Bieg Papiernika
| Organizatorzy| Trasa biegu| Regulamin| Partnerzy| Kontakt|
Bieg Papiernika
Projekt i realizacja: lifeweb.pl