Dziś jest piątek 16 listopada 2018


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji
Biegu Papiernika, który odbędzie się 26 maja 2018 r.
Jesteś w: biegpapiernika.pl / O biegu / Bieg 2018 / Trasa Biegu
Język:
size + -

Wyniki IX Kwidzyński Bieg Papiernika

Nowa trasa biegu – zmiana organizacji ruchu w Kwidzynie

W tym roku Kwidzyński Bieg Papiernika po raz pierwszy wybiega w miasto, a biegacze będą mieli szansę przebiec ulicami Kwidzyna. 
Uwaga! W trakcie trwania biegu wystąpi tymczasowa zmiana organizacja ruchu co może cię wiązać z utrudnieniami w ruchu. 

Zgłoszenia do klasyfikacja drużynowej do 21 maja

Masz swoją ekipę biegową? Zgłoś się do klasyfikacji drużynowej Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. 
Drużyna składa się z minimum 4 osób w tym minimum jednego przedstawiciela płci przeciwnej. Organizator nie określa górnej granicy liczby członków drużyny

Zapisy online tylko do 15 maja!

Kwidzyński Bieg Papiernika to wyjątkowe wydarzenie na biegowej mapie Polski. Nie może Was zabraknąć 26 maja w Kwidzynie! Dlatego przypominamy, że zapisy online trwają do 15 maja do godziny 23.59

Zloty bieg

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Opcje: PDF

Trasa Biegu


Długość trasy biegu liczy 10 000 m

Opis trasy:

Trasa IX Kwidzyńskiego Biegu Papiernika przebiega głównie ulicami miasta Kwidzyna oraz drogami przylegającymi do zakładu International Paper – Kwidzyn wyłączonymi z ruchu kołowego.
Długość trasy biegu liczy 10 000m. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trasa biegu posiada w 96% nawierzchnie asfaltową, pozostałe 4% to nawierzchnia bieżni lekkoatletycznej (mączka ceglana).

Start IX Kwidzyńskiego Biegu Papiernika znajduje się na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego w Kwidzynie – prosty odcinek bieżni przy trybunie północnej; 34,5 m od środka boiska piłkarskiego i 2,02m za rozbiegiem do skoku w dal. Dalej trasa prowadzi po bieżni lekkoatletycznej zgodnie z kierunkiem biegu, po minięciu drugiego wirażu skręca w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Z drogi dojazdowej skręca w prawo w ul. Sportową, do ronda Miasta Celle, gdzie skręca w prawo w ulicę Wiejską aż do skrzyżowania z ul. Zielną. Z ul. Zielnej trasa prowadzi do skrzyżowania z ul. Lotniczą, przy Zakładzie Karnym, gdzie następuje skręt w lewo. Po osiągnięciu skrzyżowania z ul. Żwirową wchodzi w ul. Lotniczą i wbiega przed bramę główną zakładu International Paper – Kwidzyn, gdzie następuje nawrót w stronę miasta ul. Lotniczą. Przy nawrocie ustawiony zostanie punkt odświeżania. Trasa w kierunku miasta prowadzi ulicą Żwirową, mija na 5 kilometrze punkt kontrolny i na skrzyżowaniu z ul. Południową skręca w lewo.

Na ul. Południowej, po osiągnięciu ronda na skrzyżowaniu z ul. Toruńską i Łużycką następuje skręt w prawo w ul. Toruńską i trasa biegnie dalej do ronda Solidarności, gdzie biegacze kierują się w lewo w ul. Grudziądzką i po osiągnięciu skrzyżowania z ul. 11 listopada skręcają w lewo, aż do wjazdu na teren byłej jednostki wojskowej. Następuje tam skręt w prawo i drogami wewnętrznymi ul. 11 listopada trasa dochodzi do skrzyżowania z ul. Grudziądzką. Tam biegacze skręcają w lewo, udają się do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, gdzie następuje skręt w prawo. Po osiągnięciu ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z Chopina trasa przebiega przez odcinek ulicy Chopina, do ronda z ulicą Kopernika i tam następuje skręt w prawo w ulicę Kopernika. Po minięciu punktu kontrolnego trasa zmierza do skrzyżowania z ulicą Chełmińską, gdzie następuje skręt w lewo i osiąga ulicę Kościuszki. Na skrzyżowaniu ulicy Chełmińskiej z Kościuszki biegacze udają się w prawo w kierunku ronda Solidarności. Na rondzie tym trasa przebiega prosto w ulicę Toruńską, do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Południową i Łużycką. Na rondzie następuje skręt w lewo w ulicę Południową do skrzyżowania z ulicą Żwirową. Na skrzyżowaniu tym biegacze skręcają w lewo i udają się na końcowy etap trasy, czyli osiągają rondo Rodła i tam skręcają w prawo w ulicę Sportową. Finalny etap trasy prowadzi przez skręt w prawo w drogę dojazdową do płyty głównej boiska. Po minięciu bramy skręca w prawo na bieżnie lekkoatletyczną i prowadzi do mety znajdującej się na prostym odcinku bieżni przy trybunie północnej, na wysokości środka płyty boiska głównego.

Odległość mety od startu w linii prostej wynosi 34,5m (0,3% dystansu). Start i meta znajduje się 46 m n.p.m.Bieg Papiernika
| Organizatorzy| Trasa biegu| Regulamin| Partnerzy| Kontakt|
Bieg Papiernika
Projekt i realizacja: lifeweb.pl